En Sağlam Lastik, Kaliteli Lastik Etiketleri: ,

En Sağlam Lastik, Kaliteli Lastik

Bu yazımızda en sağlam lastik, kaliteli lastik konusunda sizlere fikir vermeye çalışacağız. Tabi kaliteli lastik, en sağlam lastik derken anlayacağınız üzere oto lastiklerini kastediyoruz.

Türkiye piyasasında satılan pek çok marka lastik vardır. Ancak en sağlam lastik, kaliteli lastik kategorisinde 6 marka lastik ön plana çıkıyor:
-Bridgestone
-Lassa
-Good Year
-Michelin
-Continantal
-Pirelli

-Good Year; Bir dönem Türkiye’deki en kaliteli lastik olarak sayılıyordu. Fakat Türkiye’deki fabrikaları teknolojinin epey gerisinde kaldığı görülmektedir. Ancak hala kaliteli lastikler arasında yer almaktadır. Özellikle good year vektör 5 tavsiye edilen lastiklerdendir. Goodyear Duragrip ise asimitrek deseni, geliştirilmiş silka hamur yapısı, üç boyutlu blok kilitleme sistemi,düşük yuvarlanma direnci, kısa fren mesafesi ile ön plana çıkan modellerdendir.

-Continantal; Sağlam, kaliteli lastik olmasına rağmen ününü ve fiyatını hak edecek kadar da kalitesi olmadığı belirtilmektedir.

-Michelin; Bu lastik Fransız patentli olmasına rağmen dünyada bir çok ülkede üretiliyor. Ancak bildiğimiz kadarıyla Michelin hangi ülkede üretilirse üretilsin yine Fransızlar tarafından ve aynı malzeme ile üretiliyor. Michelinin kaliteli lastik olmasına rağmen Türkiye’nin yol koşullarında biraz zorlandığına ilişkin lastikçiler tarafından tespitler yapılmıştır. Yanak yapısı araca konfor kazandırırken gerek viraj emniyeti gerekse fren emniyeti bakımından biraz zayıf kalmakta. Ayrıca zayıf yanak yapısı yüzünden yollarda oluşan kasislerden çok çabuk etkilenmekte ve yanakta balon oluşmaktadır. Ancak ıslak ve karlı zeminlerde ise oldukça iyi bir lastik. Bu durumda tercih edilebilir. Michelin daha çok asfalt ve şehir dışı mekanlar için ideal bir lastiktir. Michelin biraz daha yumuşak düz asfalt lastiğidir. Yumuşak olması biraz önce dediğimiz gibi sert taş,tümsek,rogar kapakları vb etmenler tarafından kolayca hasar görmesine neden oluyor.

- Lassa ve Bridgestone Türkiye’de Brisa A.Ş. tarafından üretiliyor. Ancak Bridgestone’nin bir çok lastiği Japonya’dan geliyor. Genel olarak sağlamlığı ve yol tutuşuyla Bridgestone’u öneriyoruz. Standart lastiklerde Lassa Atracta, Bridgestone B 250, yüksek performansta spor kullanım istenirse Potenza desenleri, konforlu kullanım için ise Turanza desenleri tavsiye edilmektedir.

-Pirelli; Bu lastikte en çok şikayet çok sert olması ve tabanların tel kırılması sonucu atılmasıdır. Bu nedenle bazı kimseler tarafından kaliteli lastikler arasında yer almasına rağmen Pirelli’yi tavsiye etmiyoruz.

BFGOODRİCH,Toyo, Yokohoma, yerli markalardan Lassa gibi lastik markaları da sağlamlıkları ve yol tutuşlarıyla en sağlam lastikler arasında yer almaya aday lastiklerdir.
İkinci el oto alırken nelere dikkat etmeli sorunuza cevap olacak yazımızı okumak için tıklayınız.
Elektrikli otomobile ilişkin yazımız için tıklayınız.

Alakalı aramalar:

  • goodyear nerede üretiliyor (113)
  • michelin hangi ülkenin (96)
  • toyo lastik nerede üretiliyor (73)
  • lassa atracta nasıl (66)
  • goodyear hangi ülkenin (66)
  • goodyear hangi ülkede üretiliyor (45)
  • hangi lastik hangi ülkenin (45)
  • good year hangi ülkenin (45)
  • en sağlam lastik (39)
  • en kaliteli lastik (39)

En Sağlam Lastik, Kaliteli Lastik konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Araba

NeNasilYapilir.Net » Araba » En Sağlam Lastik, Kaliteli Lastik

Yoruma kapalı.