Patlamayan Lastik, Pirelli Seal İnside

Patlamayan Lastik, Pirelli Seal İnside

Bu yazımızda patlamayan lastik olarak da nitelendirebileceğimiz Pirelli’nin seal inside teknolojisi ile ürettiği lastikleri sizlere tanıtmayı düşündük. Aşağıdaki açıklamaları okuduğunuzda neden Pireli seal inside teknolojisi lastiklerini patlamayan lastik olarak nitelendirdiğimizi anlayacaksınız.

Patlamayan lastik - Pireli seal inside

Dünyaca tanınmış lastik üreticisi Pireli, lastik sektörünün en yeni teknolojilerinden biri olan ve Pirelli tarafından geliştirilen seal inside teknolojisi ile “kendini tamir etme” özelliğiyle patlayan lastiği değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırma zahmetinden sürücüleri kurtarmayı amaçlıyor.

Pireli seal inside teknolojisi ile lastiğin iç kısmını kaplayan ikinci bir katman; çivi ve benzeri maddelerin neden olduğu küçük hasarları dolgu yaparak kapatma görevini yerine getiriyor. Bu sayede lastiğin içindeki havanın dışarı çıkması engelleniyor ve lastiğin hava basıncının da düşmesi önleniyor. Sürücü ise bu sayede hava basıncı düşmeyen lastiğin güven ve konforuyla lastik değiştirme sorunu yaşamadan sürüşüne devam edebiliyor.

Patlamayan lastik teknolojisi olarak adlandırdığımız seal inside teknolojisi sürücülere yalnızca bu güvenlik ve kullanım kolaylığını sunmakla kalmadığı ayrıca yuvarlanma direnci, konfor, gürültü, yol tutuş ve performans alanında standart lastiklerle aynı performansı da sunduğu belirtilmektedir.


Patlamayan Lastik, Pirelli Seal İnside konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Araba

NeNasilYapilir.Net » Araba » Patlamayan Lastik, Pirelli Seal İnside

Yoruma kapalı.