SUV Araç Nedir, SUV Araç Vergileri Etiketleri: ,

SUV Araç Nedir, SUV Araç Vergileri

SUV araçlar, Türkiye’de otomotiv firmalarının rekabetinde yeni bir cephe açtı. Bu nedenle aşağıda öncelikle SUV araç nedir sorusunu yanıtladıktan sonra SUV araçlar için SUV araç vergileri de içerecek şekilde açıklayıcı bilgileri sunacağız.

SUV Araç Nedir ?
İngilizce adı Sport Utility Vehicle (SUV) olan SUV araçlar, cipten küçük otomobilden büyük ve geniştir. Türkiye pazarındaki çok sayıda firmanın kıyasıya rekabetinde yeni bir cephe açan SUV araçlar, sağladıkları konfor ve cip görünümüyle kullanıcıya sağladığı prestij ile dikkat çekiyor.

SUV Araç Vergileri :
SUV araçlar, yıllardır Türkiye’de satılıyordu ancak son dönemde 1800 cc silindir hacmi üzerindeki araçlarda vergilerin yükseltilmesiyle SUV araç vergileri yönünden daha cazip hale geldi ve bu nedenle de SUV araç satışları daha da arttı. Çoğu yüksek vergi sınırının başladığı 1800 cc’nin altında motor hacmine sahip olan SUV’lar, sadece 6 ayda bile en yakın vergi dilimindeki araca göre SUV araç vergileri ile yaklaşık 300 liralık avantaj sağlıyor.

SUV araçlar, 1400 cc’den başlayan motor hacimlerine rağmen son yıllarda daha da gelişen, düşük silindir hacmiyle yüksek güç üreten ileri teknoloji ürünü motorlar da SUV araçlara ilgiyi artıran önemli etkenlerden biri oldu.

SUV araç segmentinde Türkiye piyasasında ön plana çıkan otomobil marka ve modelleri olarak şunları belirtebiliriz: Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Fun, Nissan Qashqai 1.5 dci Visia, Hyundai ix35 1.6, Skoda Yeti 1.4 TSI Aktive, Mitsubishi ASX
Kaynak: AA


SUV Araç Nedir, SUV Araç Vergileri konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Araba

NeNasilYapilir.Net » Araba » SUV Araç Nedir, SUV Araç Vergileri

Yoruma kapalı.