En İyi En Tasarruflu Çamaşır Makinesi Etiketleri: ,

En İyi En Tasarruflu Çamaşır Makinesi

En iyi çamaşır makinesi ya da en tasarruflu çamaşır makinesi hangisidir diye soruyorsanız size şu özellikleri olan çamaşır makinelerinin en iyi çamaşır makinesi olacağını söyleyebilir ve birkaç çamaşır makinası markasını da örnek olarak gösterebiliriz:

Öncelikle alacağınız çamaşır makinesi A sınıfı olmalıdır. Çünkü bu daha düşük enerji tüketimi demektir. Tabi sadece A sınıfı olması yetmez. Çünkü A sınıfı olan farklı çamaşır makinesi markaları arasında da fark vardır. Bu yüzden A sınıfı çamaşır makinelerinin öncelikle enerji tüketimlerini karşılaştırın. Çamaşır makinenizin hangi kapasitede olmasını istiyorsanız; yani kaç kilo çamaşır yıkama kapasitesi olmasını istiyorsanız öncelikle onu belirleyin ve sonra aynı kapasitedeki farklı marka ve modeldeki çamaşır makinelerinin enerji tüketimlerini mukayese edin.

Örneğin; tasarım ödüllü Vestel Twinjet Plus çamaşır makinesi, Türkiye’nin en tasarruflu çamaşır makineleri arasında yer almaktadır. Vestel Twinjet Plus çamaşırları yüzde 50 az enerjiyle yıkıyor. Tasarım kalitesi Red Dot, iF Design ve Plus X Award gibi uluslararası ödüllerle tescillenmiştir.
Ayrıca geçenlerde Arçelik, en tasarruflu çamaşır makinesini ürettiğini açıkladı. Arçelik’in ürettiği bu Ekonomist Çamaşır Makinesi’nin, A enerji sınıfından yüzde 30 daha tassaruflu olduğu bu sayede dünyanın en az enerji harcayan çamaşır makinesi özelliği taşıdığı iddia edildi. Hızlı 14 programı ile iki kilogram çamaşırı 14 dakikada yıkama özelliğine sahip bir çamaşır makinesi olarak dikkati çekmektedir.

Enerji tüketimi daha düşük olan makineler arasında da bu sefer daha az su tüketimi olan makineleri seçmeye çalışın. Çünkü su da bir maliyettir. O yüzden hem elektrik tasarrufu hem de su tasarrufu sağlamak adına elektrikle birlikte daha az su tüketen çamaşır makinelerini tercih etmeniz daha makuldur. Bu sizi en tasarruflu çamaşır makinesi tercihine götürecektir. Eğer tasarruf açısından bakarsanız da böylece en iyi çamaşır makinesi de ortaya çıkmış olacaktır.

Vestel Twinjet Plus çamaşır makinesi, A enerji sınıfına göre yüzde 50 düşük enerji harcayan ve sekiz kilogram çamaşır için yalnızca 48 litre su tüketirken, Twinjet Plus, Twinjet teknolojisi sayesinde12 dakikada süper hızlı yıkama yaparak kullanıcılarına zaman kazandırıyor. 8 kilo çamaşır yıkama kapasiteli ve 1200 devirli Twinjet Plus, kullanıcıyı bekletmeden açılan kapı kilidi ve geniş kapağıyla da kullanım kolaylığı sunmaktadır.

En iyi çamaşır makinesi tercihini yapmak için çamaşır makinesi alırken başka dikkat edilecek başka bir husus ise çamaşır makinesinin ses düzeyi olmalıdır. Özellikle son model çamaşır makineleri daha güçlü olmalarına rağmen daha az sesle çalışabilmektedirler. Bu yüzden en çok elektrik ve su tasarrufu sağlayan çamaşır makinelerinden en sessiz olanlarını tercih etmek gürültü kirliliğini engellemek adına en iyi seçenek olacaktır. Böylece günün geç saatlerinde bile çevreyi rahatsız etmeden rahatça çamaşır makinenizi çalıştırabilirsiniz.

Yine en iyi çamaşır makinesi tercihini yapmak amacıyla çamaşır makinesi alırken dikkat edilecek hususlardan biri garanti süresidir. En uzun garanti süresi veren marka kendi ürününe daha çok güvenen ve/veya sahiplenen marka olduğu için o markayı tercih etmek de daha makul olabilecektir. Ayrıca böyle bir durumda teknik bir sorunla karşılaştığınızda herhangi bir maliyete katlanmadan çamaşır makinenizi tamir ettirebilirsiniz.


En İyi En Tasarruflu Çamaşır Makinesi konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Faydalı Bilgiler

NeNasilYapilir.Net » Faydalı Bilgiler » En İyi En Tasarruflu Çamaşır Makinesi

5 Yorum: "En İyi En Tasarruflu Çamaşır Makinesi"

 1. engin yücel diyor ki:

  sizce hangisi arçelik mi yoksa bosch mu
  bence en iyi bilmiyorum alacağm ama öneriniz olursa iyi olur

  1. admin diyor ki:

   Açıkçası her iki marka da çok kaliteli markalar . Bence her iki markanın modellerini karşılaştırın ve istediğiniz özellikleri hangisinde mevcut ve fiyat olarak da hangisi size daha uygunsa onu tercih edin.

 2. engin yücel diyor ki:

  sizce hangisi arçelik mi yoksa bosch mu

 3. Mine diyor ki:

  En iyi çamaşır makinası Lg samsung ve miele dir.

 4. tayfun diyor ki:

  en iyisi beko