Hangi Burç Hangi Müziği Dinlemeli ? Etiketleri: ,

Hangi Burç Hangi Müziği Dinlemeli ?

Hangi burç hangi müziği dinlemeli sorusu başta tuhaf gelebilir. Ama burca göre müzik seçiminin hastalıkların tedavisinde çok önemli olduğu ifade edilmekte. Şimdi gelelim sorumuzun yanıtına..

Hangi Burç Hangi Müziği Dinlemeli ?

Yurt dışında ve yurt içinde açtığı müzik terapi merkezinde çalışmalar yapan yüzlerce müzik terapist yetiştiren etnomüzikolog ve müzik terapisti Yrd. Doç. Güvenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk tarihi ve kültüründe önemli bir yeri olan makam müziği ile tedavinin, günümüz tıbbında yeniden güncellendiğini söyledi.

Farabi, İbn-i Sina, Ebu Bekir Razi, Hasan Şuri, Hekimbaşı Gevrekzade Hafız Hasan Efendi ve Haşim Bey’in çalışmalarına göre, Türk musikisindeki bazı makamlar, hastaların burçlarına göre etkiler gösteriyor.

Burca göre müzik seçimine ilişkin şu örnekler verilebilmektedir:

Nihavent makamı, oğlak ve yay burçlarında öğleden sonra ikindi zamanında ve özellikle kan dolaşımı, karın bölgesi, kalça, uyluk ve bacak bölgelerinde etkili. Kulunç, bel ağrısı ve tansiyon rahatsızlıklarında faydalı, kuvvet ve barış duygusu veriyor.

Rast makamı, koç burcundakilerin kas, kemik, baş, göz, beyin ve yağları üzerinde ve gece yarısı ve seher zamanları daha etkili oluyor.

Kim bilir burca göre müzik seçiminde diğer müzikler hangi burçlara hangi hastalıklarında iyi gelmektedir.

Kaynak: Haber7-AA


Hangi Burç Hangi Müziği Dinlemeli ? konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Faydalı Bilgiler

NeNasilYapilir.Net » Faydalı Bilgiler » Hangi Burç Hangi Müziği Dinlemeli ?

Yoruma kapalı.