On Parmak Nasıl Yazılır, On Parmak Klavye Kullanma Metodları,10 Parmak Yazmanın Püf Noktaları,On Parmak Programı Etiketleri: , , , , ,

On Parmak Nasıl Yazılır, On Parmak Klavye Kullanma Metodları,10 Parmak Yazmanın Püf Noktaları,On Parmak Programı

Bu yazımızda On parmak nasıl yazılır, on parmak klavye kullanma metodları nelerdir ve 10 parmak yazmanın püf noktaları nedir gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

On parmak nasıl yazılır diyorsanız kesinlikle on parmak yazmak zor değildir. Bunun için yapmanız gereken sistemli bir çalışmadır. Buna yardımcı olabilecek şekilde On parmak klavye kullanma metodları ve on parmak yazmanın püf noktaları aşağıda sıralanmıştır.

On Parmak Nasıl Yazılır ? On Parmak Klavye Kullanma Metodları – 10 Parmak Yazmanın Püf Noktaları:

10 parmağınızı klavye üzerinde en optimal şekilde kullanmak istiyorsanız ellerinizi ve parmaklarınızı klavyeye en uygun şekilde yerleştirmesiniz. Bunun için zaten klavyelerde iki harf belirlenmiştir. Q klavyeye göre; f harfinin üzerine sol elinizin işaret parmağının, j harfine ise sağ elinizin işaret parmağınızın gelmesi gerekmektedir. Sonra harflerde bu duruş itibariyle parmaklar arasından paylaştırılır.

Örneğin q, a, z harflerin sol serçe parmakla; w, s, x harflerine sol yüzük parmakla; e, d, c harflerine sol orta parmakla; r, f, v, t, g, b harflerine sol işaret parmağıyla; y, h, n, u, j, m harflerine sağ işaret parmağıyla, ı, k,ö harflerine sağ orta parmakla; o, l, ç harflerine sağ yüzük parmağıyla; p, ş, ğ, ü, i harflerine sağ serçe parmakla basılır. Ayrıca nokta, virgül de sağ serçe parmakla basılır.

Bu şekilde yapılan el ve parmak yerleştirmesi sonrası klavyeye bakmadan yazma çok kolaylaşacaktır. Böylece on parmak klavye kullanmayı kolaylıkla öğrenebileceksiniz.
Tabiî ki bunun bir alışma dönemi olacaktır.

On parmak programıyla çalışılması durumunda bu alışma dönemi çabuk atlatılacaktır. On parmak programı kapsamındaki derslerde önce harfler tek tek, ardından harf kümeleri, daha sonra kelimelerle alıştırmalar yapılmaktadır. Her dersteki hız ve doğru yapma barajını geçtikten sonra diğer bir derse geçerseniz düzenli ve sistemli bir şekilde on parmak yazmayı öğrenebilirsiniz. Hem de hiç stres yapmadan bunu başarmış olursunuz. Çünkü on parmak programı sizi alıştırmalarda çok çeşitli harf ve kelime gruplarıyla buna alıştıracaktır. On parmak programdaki hız ve doğruluk barajları sizi belli bir standarda kavuşturacaktır.

Artık bundan sonra klavyeye bakmadan yazmak sizin için daha kolay olacaktır. 10 parmak yazmakla hem hız kazanmış hem de yazmış olduklarınızı devamlı ekranda görmüş olacağınızdan hata payınız azalmış olacaktır. Tüm bunlar 10 parmak yazmanın püf noktalarıdır.

Böylece on parmak nasıl yazabilirim ve on parmak kullanmanın kolay yollarını on parmak yazmanın püf noktaları ile birlikte elimizden geldiğince açıklamış olduk.

Alakalı aramalar:

  • on parmak nasıl çalışılır (537)
  • 10 parmak nasıl yazılır (523)
  • on parmak klavye kullanımı (167)
  • on parmak klavye nasıl çalışılır (158)
  • on parmak klavye kullanmanın püf noktaları (156)
  • 10 parmak nasıl çalışılır (156)
  • on parmak nasıl hızlı yazılır (122)
  • on parmak klavye yazmanın püf noktaları (112)
  • klavyede on parmak nasıl yazılır (85)
  • on parmak klavye nasıl yazılır (84)

On Parmak Nasıl Yazılır, On Parmak Klavye Kullanma Metodları,10 Parmak Yazmanın Püf Noktaları,On Parmak Programı konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Faydalı Bilgiler

NeNasilYapilir.Net » Faydalı Bilgiler » On Parmak Nasıl Yazılır, On Parmak Klavye Kullanma Metodları,10 Parmak Yazmanın Püf Noktaları,On Parmak Programı

Yoruma kapalı.