Safkan Arap Atı Satışları Etiketleri:

Safkan Arap Atı Satışları

Arap Atı; çok dayanıklı mükemmel bir binek ve yarış atıdır. Arabistan’a geçen Orta Asya ve Anadolu Türk Atlarından türemiştir. İngiliz atlarından daha dayanıklı olup, 24-28 saat hiç su içmeden yol alabilir. Bu yazımızda safkan Arap atları hakkında bilgi verdikten sonra safkan Arap atı satışları için size bir yer tavsiye edeceğiz.

Safkan Arap Atları; gri, fındık rengi veya kırmızıdır. Birçok Arap atı beyaz gibi görünmesine rağmen, bu aslında gri tüy renginin doğal bir özelliğidir. Birçok Arap atı doğduğunda fındık rengi veya kırmızıdır. Arap Atlarının tüy renkleri değişse de derileri hep siyahtır. Siyah deri güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Göğüs ve ayakları çok kaslıdır. Çok dayanıklı olan Arap atı yüksek süzülebilme kabiliyeti ile iyi yol tutuşu sağlar. Dengesi iyidir ve hızlı kalkış yeteneği vardır. Savaş atlarında olması gereken özelliklerin tümüne sahiptir. Arap atı dünyanın en eski ırkı veya en eski ırklarından biridir.

Arap atı zekâsı, sadakati ve dayanıklılığı ile bilinen bir at cinsidir. Günümüzde hemen hemen bütün yarış atlarında Arap atı kanı bulunur. Arap atı, genetik potansiyeli nedeniyle Endülüs atı, Kırma, American Quarter, Morgan, Amerikan bineği, Appoloosa, Oldenburg ve Trakehner gibi birçok sıcakkanlı at cinsine de genlerini vermiştir. Binek atlar dışında Parcheron ve Midilli’de de Arap atı geni görülür. Arap atları biçimli başları ve yüksek kuyrukları sayesinde diğer türlerden kolayca ayırt edilirler.

Arap atının profilden bakıldığında v şeklinde bir kafası, geniş alnı, küçük burnu, geniş burun delikleri vardır. Arap atının boynu da oldukça geniştir. Altı yerine beş bel omuru bulunduğu için sırtı diğer cinslere göre daha küçüktür. Buna rağmen ağır binicileri kolaylıkla taşıyabilir. Bir diğer önemli özellikleri de doğal olarak kalkık duran kuyruklarıdır.

Arap atları çok büyük değildir. Uluslararası otoritelere göre Arap atı için ideal boy 14,1 ila 15,1 el uzunluğu arasındadır. Biniciler genelde büyük atlara ilgi duydukları için hep daha geniş atlar kullanılarak genelde 16 ele yakın uzunlukta Arap atları elde edilmiştir. Arap Atlarının Göğüs ve ayakları çok kaslıdır.

Arap atları 18 yaş altındaki çocukların binmesine izin verilen tek çeşittir.
Arap atlarının çoğu zeki, çevresiyle iyi ilişkili ve hassastır. Kolay öğrenirler, sahiplerinden sevgi gördükleri zaman buna çok iyi karşılık verirler. Bu özellikleri onları hem evcil hem vahşi yapar. Çünkü düzensiz veya gereğinden fazla tekrarlanan eğitim Arap Atlarını çok hırçınlaştırabilir.

Safkan Arap Atı Satışları :

Safkan Arap atı satışları için; bir kamu iktisadi kuruluşu olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne müracaat edebilirsiniz. Çünkü Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü; Bursa’daki Karacabey, Malatya’daki Sultansuyu ve Eskişehir’deki Anadolu Tarım İşletmelerinde safkan Arap atı yetiştirilmekte ve satışı da yapılmaktadır.


Safkan Arap Atı Satışları konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Faydalı Bilgiler

NeNasilYapilir.Net » Faydalı Bilgiler » Safkan Arap Atı Satışları

Yoruma kapalı.