En Karlı İşler, En Kazançlı İşler Yatırımlar Etiketleri: , ,

En Karlı İşler, En Kazançlı İşler Yatırımlar

100 bin lira ile bir daire alıp 500-600 TL kira geliri elde edebilirsiniz ya da aynı parayla başarılı bir franchise zincirine girip kendi işinizi kurabilirsiniz. Kimi markaların aylık cirosu yatırımın iki üç katını buluyor.

Standart bir dairenin satın alınabileceği 100 bin TL gibi bir yatırımla kurulan kimi işler, yatırımcısına aylık 500-600 TL’lik ev kira gelirinden daha fazlasını kazandırarak hayatlarını kurtarıyor. Üstelik de bazılarına ilk yatırım için 10 bin lira bile yeterli olurken, bazılarında yatırımın iki- üç katı kadar aylık ciro sağlanıyor. Franchise sistemi altında kendisini gösteren bu işler, Türk girişimcisinin son dönemdeki gözbebeği.

En karlı işler, en kazançlı işler olarak en kazançlı yatırımlar neler olabilir?

Aşağıda 100 bin TL ile franchise şeklinde işletilebilecek en kazançlı yatırımlar şöyle belirtilebilir:

Kadınlara özel spor merkezi:
ABD’nin günde yarım saat sporla zayıflama akımını ülkemize getiren B-fit’in girişimcileri de müşterileri de kadınlar. Apartman katlarında açılabiliyor. Toplam yatırımı 60.000 TL olan bu iş en kazançlı yatırımlar arasında dikkat çekmektedir.

Pil:
Almanya orijinli Akkufit, Türkiye’de AkuPil markasıyla yayılıyor. Her türlü pil bulunuyor. 15-30 metrekare büyüklüğündeki mağaza için 50-60.000 TL gerekiyor. Aylık ciro ortalama 12-15 bin TL arasında.

Patates, köfte, sosis:
AVM lerde stand açan Mr.Pato, kızarmış patatesin yanı sıra misket köfte ve sosis sunuyor. Toplam yatırım 40.000 TL. Etsiz çiğköfte markası Komagene mağazası açmak için AVM ve yoğun caddeler uygun. 25 bin lira yatırım maliyeti ile aylık 10 bin ile 50 bin TL ciro elde edilebiliyor. Oldukça düşük yatırım maliyetiyle kurulabilecek bu iş en kazançlı işler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

Pidecilik:
Geleneksel Samsun pidesi sunan Sampi’de yatırım maliyeti AVM ve ‘evlere servis’ ünitelerinde 70 ile 100 bin lira arasında değişiyor. Yatırım 1.5 ile 2 yılda geri dönüyor. Mantı konseptli cafe ve restoran zinciri Mantı Keyfi, 40 metrekarelik alanlarda franchising bedeli dahil 80 bin liralık yatırımla kurulabiliyor. Aylık ciro 8-10 bin TL.

Tantuni:
Cızbız Köfte’de yatırım maliyeti metrekare başına bin lira seviyesinde. Öz Mersin Tantuni’nin bayilik bedeli ise 30-100 bin lira arasında değişiyor. Aylık ciro 8-16 bin TL arasında.

Kumpir:
Mr Kumpir’de yatırım maliyeti 12 bin euroyu buluyor. Aylık ciro yerine göre 80 bin lirayı buluyor.

Futbol ve eğlence:
Gooalstar, çeşitli futbol temalı eğlence etkinliklerini kurumsal müşterilerine organizasyonlar için kiralıyor. 10 bin TL yatırımla, aylık ciro 10 bin TL’nin altına düşmüyor.

Eve teslim kuru temizleme:
Ruşen tarafından kurulan konseptte giysiler evden alıp temizlenerek eve teslim ediliyor. Yatırım tutarı 60-100.000 TL arasında.

Ayaküstü pilav:
Ayaküstü pilav noktası opilavcı ise AVM ve işlek caddelerde 35-50 bin TL arası maliyetle açılabiliyor.

Umarız burada sıralanmakta olan en karlı işler ile sizler de karlı bir işletme kurabilirsiniz.


En Karlı İşler, En Kazançlı İşler Yatırımlar konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: İş Dünyası

NeNasilYapilir.Net » İş Dünyası » En Karlı İşler, En Kazançlı İşler Yatırımlar

2 Yorum: "En Karlı İşler, En Kazançlı İşler Yatırımlar"

  1. ümit nazım diyor ki:

    bu franchişe almak için nerelere başvurmak gerekiyor.ne gibi evraklar gerekiyor,yer olarak şartları varmı,iç dizaynı kendilerimi yapıyor ve kaşılıyor.

  2. MURAT KÖYİÇİŞ diyor ki:

    kardeşim ne iş yapacaz