Depresyona Ne İyi Gelir, Depresyona En İyi Gelen İlaç Etiketleri:

Depresyona Ne İyi Gelir, Depresyona En İyi Gelen İlaç

Bu yazımızda depresyona ne iyi gelir diye merak edenler için depresyona en iyi gelen ilaç diyebileceğimiz bir haberi sizlerle paylaşmak istedik.

Depresyona Ne İyi Gelir Depresyona En İyi Gelen İlaç

ABD’de yapılan bir araştırma, fiziksel egzersizin, ilaç tedavisine yanıt vermeyen depresyon hastalarının derdine çare olabileceğini ortaya koydu.

Tamamen doğal olup yan etkisi olmaması dolayısıyla depresyona en iyi gelen ilaç olarak değerlendirilebileceğimiz egsersizin depresyona iyi geldiğine dair çalışma şöyle yapılmıştır:

İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, Teksas Üniversitesi Güneybatı Tıp Merkezinde görev yapan bilimadamları, ortalama 7 yıldır depresyondan şikayetçi olan, ancak antidepresan tedavisini yanıt vermeyen 18 ile 70 yaşları arasındaki bir grup hastayı gözlem altına aldı.

Psikiyatrist gözetiminde tutulan hastaları rastgele iki gruba ayırarak, onlardan 12 hafta boyunca farklı seviye ve yoğunlukta fiziksel egzersiz yapmalarını isteyen araştırmacılar, bu sürenin sonunda katılımcıların yüzde 20′sinin iyileşme belirtileri gösterdiğini; yaklaşık yüzde 30′unun da tamamen iyileştiği gözlemlendi.

Araştırmada, erkeklerde ağır idmanın, orta yoğunluktaki egzersize göre daha iyi sonuçlar verdiğini de tespit eden bilimadamları, kadınlarda ise bu tür egzersizin sadece ailede akıl hastalığı geçmişi yoksa daha etkili olduğu sonucuna ulaştı.

Depresyona ne iyi gelir sorusuna yanıt olabilecek ve depresyonun tedavisinde yeni bir yönteme ışık tutan bu araştırmanın sonuçları, Clinical Psychiatry dergisinde yayımlanmıştır.

Kaynak:Haber 7 (AA)


Depresyona Ne İyi Gelir, Depresyona En İyi Gelen İlaç konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Sağlıklı Yaşam

NeNasilYapilir.Net » Sağlıklı Yaşam » Depresyona Ne İyi Gelir, Depresyona En İyi Gelen İlaç

Yoruma kapalı.