Hemoroid Nedir, Hemoroidden Nasıl Kurtulurum, Hemoroid Tedavisi Etiketleri: , ,

Hemoroid Nedir, Hemoroidden Nasıl Kurtulurum, Hemoroid Tedavisi

Hemoroidden nasıl kurtulurum sorusuna aşağıda bazı hemoroid tedavisi yöntemlerini aktararak yanıtlamaya çalıştık.

Hemoroidden Nasıl Kurtulurum Hemoroid Tedavisi:

Hemoroidden nasıl kurtulurum sorusu ve hemoroid tedavisi konusundan önce hemoroid nedir sorusuna yanıt vermek daha doğru olacaktır. Aşağıda Bayındır Levent Tıp Merkezi’nden Op. Dr. Zeynep Civelek Çaynak’ın bu konulardaki görüşlerine yer verdik.

Hemoroid Nedir: Hemoroidler anal kanalın normal yapısında bulunan ve dışkılamanın sürdürülmesinde işlevleri olduğu düşünülen toplardamar yastıkçıklarıdır. Hemoroidal toplardamar ağları anal kanalın iç kısmında ve dış kısmında 3’er grup halinde bulunmaktadır. Hemoroidal hastalık ise hemoroidal toplardamarların zaman içinde anormal genişleyip kırmızı ve mor torbalar (memeler) şeklinde dışarı sarkması, bazen aşınıp delinerek dışkılama sırasında sık sık, parlak kırmızı kanamalar yapması; bu memelerin aniden pıhtı ile dolup şiddetli ağrı, ödem, iltihaplanma, yaralanma ve ağrı yapmasıdır. İç ve dış hemoroid olmak üzere iki tiptir. İç hemoroidler genellikle ağrısız, dış hemoroidler ise ağrılıdır.

Hemoroid tedavisi için öncelikle kişilerin şikayetlerinin sebebinin gerçekte ne olduğunun öncelikle tespit edilmesi gerekir. Her kanama ya da ağrı hemoroidal hastalığa bağlı değildir. Çoğu zaman Anal Fissur, hastalar tarafından hemoroid zannedilmektedir. Tedavisi çok daha kolaydır.

Hemoroid tedavisi sürecinde şu bilinmelidir ki her hemoroidal hastalık ameliyatla tedavi edilmez. Hemoroidal hastalığı olan zamanında başvurmuş birçok hasta band ligasyonu (rubber band ligation) yöntemiyle tedavi edilebilir. Hemoroid kansere dönüşmez ancak kanserden ayırt edilmelidir.

Hemoroid Band Ligasyonu (Rubber Band Ligation), 1 ve 2 derece hemoroidlerde uygulanabilir. Tüm dünyada rutin olarak yıllardır uygulanmaktadır. Ameliyathane koşulları gerektirmez. İşlem ağrısızdır. Anestezi gerektirmez. Hemoroid pakesinin tabanına özel bir tabancayla lastik band yerleştirlmesi ve hemoroid pakesinin kendiliğinden atılması esasına dayanır. İşlem sonrası günlük yaşantıya kolayca geri dönülebilir.
Kaynak:Şirkethaberleri

Alakalı aramalar:

  • hemoroidden nasıl kurtulurum (355)
  • hemoroidden nasıl kurtulunur (100)
  • basurdan nasıl kurtulurum (46)
  • basur dan nasıl kurtulurum (22)
  • hemoroid nasil kurtulurum (21)
  • basurdan nasıl kurtulunur (16)
  • basurdan nasıl kurtuldum (1)
  • basurdan nasıl kurturulur (1)

Hemoroid Nedir, Hemoroidden Nasıl Kurtulurum, Hemoroid Tedavisi konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Sağlıklı Yaşam

NeNasilYapilir.Net » Sağlıklı Yaşam » Hemoroid Nedir, Hemoroidden Nasıl Kurtulurum, Hemoroid Tedavisi

Yoruma kapalı.