Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler Etiketleri: ,

Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler

Nasıl yağ yakılır sorusunu yağ yakıcı besinler ile yanıtlamadan önce vücuttaki yağ konusuna değinmekte fayda var.

Amerikan Kanser Derneği tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre organların içinde gizlenen yağın vücut derisi altında biriken yağlardan daha tehlikeli olduğu belirtildi. Visceral olarak adlandırılan organlardaki bu yağın vücuttaki miktarının MR ile tespit edilebildiği ve vücuttaki yüzde 10 oranında kilo kaybının yüzde 30 oranındaki visceral yağı da beraberinde götürdüğü ifade edilmektedir.

Nasıl Yağ Yakılır ?

Nasıl yağ yakılır sorusu için yağ yakıcı besinler yanıt olarak önerilebilir. Şöyle ki;

Amerikan Beslenme Dergisi tarafından yayımlanan bir araştırma, günlük aldığı besin miktarının yüzde 15’i süt ürünlerinden ve yumurtadan oluşan kimselerin diğer kimselere göre daha fazla visceral yağ kaybetme şansına sahip olduğu sonucunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle de yağdan kurtulmak için sabah kahvaltılarında yumurta yenilmesi gibi daha fazla protein tüketimi tavsiye edilmektedir.

Ayrıca yağ yakıcı besinler dışında günlük düzenli olarak 30 dakika gibi bir müddet boyunca olabildiğinizce vücudu terletecek egzersizler yapılması da yağ yakma konusunda tavsiye edilmektedir. Böyle bir egzersizin vücuttaki visceral yağ oranını belli bir oranda azalttığı belirtilmektedir.


Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Sağlıklı Yaşam

NeNasilYapilir.Net » Sağlıklı Yaşam » Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler

Yoruma kapalı.