Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler Etiketleri: ,

Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler

Nasıl yağ yakarım, yağ yakıcı besinler nelerdir diye soruyorsanız aşağıdaki yazımızda kısaca uzmanlar tarafından nasıl yağ yakılır sorusuna verilen yanıtını bulabilirsiniz.

Nasıl yağ yakılır ve yağ yakıcı besinler nelerdir sorularının cevaplarından önce vücuttaki yağ konusuna değinmekte fayda var.

Amerikan Kanser Derneği tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre organların içinde gizlenen yağın vücut derisi altında biriken yağlardan daha tehlikeli olduğu belirtildi. Visceral olarak adlandırılan organlardaki bu yağın vücuttaki miktarının MR ile tespit edilebildiği ve vücuttaki yüzde 10 oranında kilo kaybının yüzde 30 oranındaki visceral yağı da beraberinde götürdüğü ifade edilmektedir.

Nasıl Yağ Yakarım? Yağ Yakıcı Besinler:

Amerikan Beslenme Dergisi tarafından yayımlanan bir araştırma, günlük aldığı besin miktarının yüzde 15’i süt ürünlerinden ve yumurtadan oluşan kimselerin diğer kimselere göre daha fazla visceral yağ kaybetme şansına sahip olduğu sonucunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle de yağdan kurtulmak için sabah kahvaltılarında yumurta yenilmesi gibi daha fazla protein tüketimi tavsiye edilmektedir.

Nasıl yağ yakılır sorusuna yönelik olarak beslenme dışında ayrıca günlük düzenli olarak 30 dakika gibi bir müddet boyunca olabildiğinizce vücudu terletecek egzersizler yapılması da tavsiye edilmektedir. Böyle bir egzersizin vücuttaki visceral yağ oranını belli bir oranda azalttığı belirtilmektedir.


Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Sağlıklı Yaşam

NeNasilYapilir.Net » Sağlıklı Yaşam » Nasıl Yağ Yakılır, Yağ Yakıcı Besinler

Yoruma kapalı.