Dalyan Nerede, Dalyana Nasıl Gidilir ? Etiketleri: , ,

Dalyan Nerede, Dalyana Nasıl Gidilir ?

Dalyan Nerede ?
Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan, Muğla ilinin güneyinde kalmaktadır.

İzmirden ve İstanbuldan Dalyana Nasıl Gidilir ?

İzmir’den ve İstanbul’dan İzmir istikameti üzerinden Dalyan ulaşım için; İzmir’den sonra Aydın otobanına girip otobanın Aydın bölümüne yaklaşıldığında Aydında Otobandan çıkıp Aydın Muğla Dönemecinden Muğla Çine yönüne dönülür. Muğla çevre yolunda karşınıza çıkan yol kavşağından Marmaris-Antalya-Fethiye yoluna sapılır. Muğla sapağından sonra gelinecek olan sakar rampası(geçidinden ) aşağıya düzlüğe inerken Marmaris yol sapağına gelinir. Düzlükte Marmaris yönüne ve Antalya yönüne giden yol var, buradan Antalya Fethiye yoluna devam edilir. Çıtlık rampasından sonra çevre yolundan Ortaca-Fethiye-Antalya yoluna devam edilir. Buradan Köyceğiz’i geçtikten sonra Yuvarlakçay Köprüsünü geçer geçmez Dalyan’a giden eski Dalyan yoluna girebilir ya da Ortaca yönüne devam edilebilir. İki yol da Dalyana götürür. Ancak eski Dalyan yolu mesafe olarak daha kısadır. Bu iki yoldan tabelaları takip ederek Dalyan ulaşım gerçekleştirilebilir.

Ankaradan Dalyana Nasıl Gidilir ?
Ankaradan, Afyon-Denizli-Muğla istikameti üzerinden Muğla çevre yoluna girilip, daha sonra İstanbul ve İzmir’den Dalyan ulaşım için yukarıda tarif ettiğimiz yol izlenerek Dalyan’a varılabilir.

Otobüs İle Dalyana Nasıl Gidilir ?
Otobüs ile Dalyan’ın bağlı olduğu Ortaca ilçesine gidilip, Ortaca’dan otobüs ya da minibüslerle Dalyan’a geçilebilir. Buradan Dalyan’a yalnızca 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabilir.

Uçak ile Dalyana Nasıl Gidilir ?
Dalyan, Dalaman Havaalanına yalnızca 25 km mesafede olduğu için Dalaman Havaalanına uçup oradan Dalyana geçmek çok pratik bir Dalyan ulaşım yoludur.


Dalyan Nerede, Dalyana Nasıl Gidilir ? konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Dalyan Nerede, Dalyana Nasıl Gidilir ?

Yoruma kapalı.