Dikili Nerede, Dikiliye Nasıl Gidilir, Dikili Ulaşım Etiketleri: , , , ,

Dikili Nerede, Dikiliye Nasıl Gidilir, Dikili Ulaşım

Bu yazımızda İzmir’in Dikili ilçesine gitmek isteyenlerin Dikili nerede sorularının yanıtını, Dikiliye nasıl gidilir sorusunun yanıtı ve Dikili ulaşım yolları ile birlikte kısaca vermeye çalışacağız.

Dikili Nerede: İzmir’e bağlı bir ilçe olan Dikili; İzmir’in yaklaşık 115 km kuzeyinde, İzmir-Çanakkale güzergahında bulunmaktadır. Dikili; Bergama’ya 30 km, Ayvalık’a ise 42 km mesafede bulunmaktadır.
Dikili yol haritası için tıklayın.

Dikili Ulaşım Dikiliye Nasıl Gidilir?

Özel Araç İle Dikiliye Nasıl Gidilir:

İstanbuldan Dikiliye Nasıl Gidilir: İstanbul ve Çanakkale tarafından Dikili ulaşımı, İzmir istikametine ilerlerken Bergama kavşağına gelmeden sağa ayrılan yoldan saparak gerçekleştirebilirsiniz.

İzmirden Dikiliye Nasıl Gidilir: İzmir yönünden Dikili ulaşım için İzmir’den Karşıyaka-Çiğli tarafından Çanakkale istikametine girilip bu yolda ilerlerken Bergama geçildikten sonra sola sahil tarafa dönülmelidir.

Ankaradan Dikiliye Nasıl Gidilir: Ankaradan, Afyon-Uşak-Salihli-İzmir istikameti takip edilerek İzmir üzerinden Dikili ulaşım sağlanabilir. Ya da bu istikamet üzerinden İzmir’e değil de Manisa’ya gidilip Manisa üzerinden Dikiliye geçilebilir.

Otobüs İle Dikiliye Nasıl Gidilir:
İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlere doğrudan otobüs seferleri bulunan Dikiliye direkt sefer bulunmayan illerden gelmek için Dikili’ye göre güney ve doğu bölgelerimizde kalan illerimizden gelenler İzmir’e gidip, İzmir otogarından Dikili’ye düzenli sefer yapan otobüsler bulabilirler. Ayrıca bazı illerden Dikili’den geçen İstanbul – İzmir istikameti üzerinde sefer yapan otobüslere binilerek Dikili çevresinde inilerek Dikili’ye varılabilir.
Yine İzmir tarafından gidecekler; İzmir’in Menemen ilçesine giderek buradan düzenli Dikili seferi yapan minibüslerle Dikili ulaşım sağlayabilirler.

Uçak İle Dikiliye Nasıl Gidilir:
İzmir Adnan Menderes Hava alanına uçulup, buradan 120 km’lik mesafe gidilerek Didim ulaşım sağlanabilir.


Dikili Nerede, Dikiliye Nasıl Gidilir, Dikili Ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Dikili Nerede, Dikiliye Nasıl Gidilir, Dikili Ulaşım

Yoruma kapalı.