Foça Nerede, Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım Etiketleri: , , ,

Foça Nerede, Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım

Bu yazımızda İzmir’in tatil ilçelerinden Foça’ya gitmek isteyenlerin merak ettiği Foça nerede sorusu ve Foça ulaşım yolları ile birlikte Foçaya nasıl gidilir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Foça Nerede: Foça, İzmir’e bağlı bir ilçedir ve İzmir’e 65 km uzaklıktadır. İzmir Körfezinin doğu ve kuzey kanadını teşkil eden ve Çandarlı Körfezi ile İzmir Körfezi arasında yer alan Foça, körfezin batı kanadında yer alan Karaburun ile karşı karşıyadır.

Foça Ulaşım-Foçaya Nasıl Gidilir?

Foça haritası için tıklayın.
Özel Araç İle Foçaya Nasıl Gidilir?

İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir:

İstanbul’dan; Çanakkale-İzmir yoluyla ya da Bursa-Manisa üzerinden İzmir’e giderek Foça ulaşım sağlanabilir. Her iki yönden gidildiğinde de, Foça’ya iki giriş bulunuyor.
Foça’ya, İzmir-Çanakkale yolunun İzmir gelişinde 40’ıncı km’den girip 26 km sonra Foça’ya ulaşılıyor.

İzmirden Foçaya Nasıl Gidilir:

İzmir’den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli, Menemen’den sonra Buruncuk’u geçince ilk ışıklardan sola döndüğünüzde Foça yoluna çıkarsınız.

Otobüs ile Foçaya Nasıl Gidilir:

Otobüs ile İzmir otogarına gidip yaz-kış her mevsim oldukça sık seferleri olan Foça otobüsleriyle Foça ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer İzmir Otogarından değil de İzmir’in başka yerinden Foça ulaşım için Foça otobüs güzergahlarından bu otobüslere binip Foça ulaşım sağlanabilir. Foça otobüsleri Otogar- Bornova – Bayraklı – Naldöken – Girne – Soğukkuyu istikametinde yol almaktadırlar.


Foça Nerede, Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Foça Nerede, Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım

Yoruma kapalı.