İzmir Karaburun Nerede, Karaburuna Nasıl Gidilir, Karaburun Ulaşım Etiketleri: ,

İzmir Karaburun Nerede, Karaburuna Nasıl Gidilir, Karaburun Ulaşım

Öncelikle İzmir Karaburun nerede sorusuna yanıt verdikten sonra Karaburuna nasıl gidilir sorularınıza Karaburun ulaşım yollarıyla yanıt vermeye çalışacağız.

İzmir Karaburun Nerede: İzmir Karaburun ilçesinin bulunduğu Karaburun Yarımadası, Anadolu Yarımadası’ nın Ege Denizi içine doğru en fazla uzanan kara parçasıdır. Karaburun ilçesi, İzmir’e bağlıdır. Karaburun, İzmir merkeze yaklaşık 100 km, Çeşme’ ye 46 km uzaklıktadır. Karaburun; doğuda Urla, güneyde Çeşme ilçeleriyle komşudur.

Karaburun haritası için tıklayın.

Karaburuna Nasıl Gidilir-Karaburun Ulaşım:

Özel Araç ile Karaburuna Nasıl Gidilir:
Arabanıza Karaburun ulaşım yolunu tercih ediyorsanız; İzmir’den Çeşme Otoyoluna girip Karaburun ayrımından çıktıktan sonra İçmeler rampasını tırmanınca Karaburun yönüne döndükten sonra yaklaşık 55 km yolculuktan sonra Karaburun ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları ile Karaburuna Nasıl Gidilir:

Öncelikle İzmir’e gelip, İzmir’de ya otobüs garından Karaburun otobüsleriyle ya da İzmir’in Üçkuyular semt garajından kalkan minibüslerle Karaburun ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak ile gitmek isteyenler öncelikle İzmir Adnan Menderes havaalanına uçup, ardından Üçkuyular semtine geçilip buradaki minibüs-otobüslerle Karaburun ulaşım yolunu tercih edebilirler.


İzmir Karaburun Nerede, Karaburuna Nasıl Gidilir, Karaburun Ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » İzmir Karaburun Nerede, Karaburuna Nasıl Gidilir, Karaburun Ulaşım

Yoruma kapalı.