İzmirden Ankaradan İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir ? Etiketleri: , , ,

İzmirden Ankaradan İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir ?

Foça Nerede ?
Foça, İzmir’e bağlı bir ilçedir ve İzmir’e 65 km uzaklıktadır. İzmir Körfezinin doğu ve kuzey kanadını teşkil eden ve Çandarlı Körfezi ile İzmir Körfezi arasında yer alan Foça, körfezin batı kanadında yer alan Karaburun ile karşı karşıyadır.

İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan; Çanakkale-İzmir yoluyla ya da Bursa-Manisa üzerinden İzmir’e giderek Foça ulaşım sağlanabilir. Her iki yönden gidildiğinde de, Foça’ya iki giriş bulunuyor.
Foça’ya, İzmir-Çanakkale yolunun İzmir gelişinde 40’ıncı km’den girip 26 km sonra Foça’ya ulaşılıyor.

İzmirden Foçaya Nasıl Gidilir ?

İzmir’den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli, Menemen’den sonra Buruncuk’u geçince ilk ışıklardan sola döndüğünüzde Foça yoluna çıkarsınız.

Ankaradan Foçaya Nasıl Gidilir ?

Ankaradan Foça ulaşım için şu yolu takip edebilirsiniz: Afyon-Uşak-Salihli yolundan İzmir’e ulaşıp İzmir’e girince Bornova tarafından Karşıyaka-Çanakkale istikametine çevre yoluna sapıp bu istikamette Çiğli, Menemen’den sonra Buruncuk’u geçince ilk ışıklardan sola döndüğünüzde Foça yoluna çıkabilirsiniz.

Otobüs ile Foçaya Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile İzmir otogarına gidip yaz-kış her mevsim oldukça sık seferleri olan Foça otobüsleriyle Foça ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer İzmir Otogarından değil de İzmir’in başka yerinden Foça ulaşım için Foça otobüs güzergahlarından bu otobüslere binip Foça ulaşım sağlanabilir. Foça otobüsleri Otogar- Bornova – Bayraklı – Naldöken – Girne – Soğukkuyu istikametinde yol almaktadırlar.


İzmirden Ankaradan İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir ? konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » İzmirden Ankaradan İstanbuldan Foçaya Nasıl Gidilir ?

Yoruma kapalı.