Mogan Nerede, Mogan Gölüne Nasıl Gidilir Etiketleri: ,

Mogan Nerede, Mogan Gölüne Nasıl Gidilir

Bu yazımızda Ankara’nın doğal ve büyük göllerinden Mogan gölü hakkında Mogan nerede ve Mogan gölüne nasıl gidilir sorularınıza yanıt olabilecek tanıtıcı bilgiler sunacağız.

Mogan nerede ?

Mogan gölü, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunmaktadır. Ankara-Konya yolu üzerinde kalmaktadır. Ankara’nın geniş bir piknik ve dinlenme yeri olan bu doğal göl, Ankara şehir merkezine yaklaşık 20 km gibi bir mesafededir.

Mogan gölüne nasıl gidilir ?

Mogan gölüne kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi toplu ulaşım araçları ile de gidebilirsiniz.
Mogan gölüne kendi aracınızla gitmek istiyorsanız; Ankara merkezden Konya yolunu takip edin, yaklaşık 20 km. gittikten sonra Mogan gölüne ulaşırsınız. Ancak eğer gölü gördükten sonra sağ tarafa girerseniz Mogan gölünün Konya Yolu kenar tarafına girmiş olursunuz. Burada çok fazla piknik alanı ve tertibatı yoktur. Ancak Mogan gölünün karşı kıyısı daha düzenlenmiş ve aktivitelerin olduğu kısımdır. Karşı kıyıda aracınızı ücret karşılığı mogan gölü parkı içerisine alabiliyorsunuz. Ancak bunun karşılığını da görüyorsunuz. Çeşme gibi tertibatları da hizmetinize sunulmuş çok geniş piknik alanları, büfeleri, tuvaletleri ile her şeyin düşünüldüğü bir piknik ve dinlenme alanıdır burası. Göl kıyısında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. İşte bu kıyıya geçmek istiyorsanız Konya yolundan Mogan gölünü görene kadar gelmeyin. Daha Gölbaşına ilk girişte Haymana yoluna sapın ve oradan sola dönün, bu arka yol sizi Mogan gölünün diğer tarafının girişine kadar götürecektir. Giriş ise yolun solunda kalacaktır


Mogan Nerede, Mogan Gölüne Nasıl Gidilir konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Mogan Nerede, Mogan Gölüne Nasıl Gidilir

Yoruma kapalı.