Pamukkale Nerede, Pamukkaleye Ulaşım, Pamukkaleye Nasıl Gidilir Etiketleri: , , , ,

Pamukkale Nerede, Pamukkaleye Ulaşım, Pamukkaleye Nasıl Gidilir

Bu yazımızda travertenleri ile meşhur Pamukkale’ye gitmek isteyenler için Pamukkale nerede ve Pamukkaleye ulaşım yollarının anlatıldığı Pamukkaleye nasıl gidilir sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Pamukkale Nerede: Pamukkale, Denizli ilinin sınırları içerisinde, Menderes Nehri vadisinde bulunmaktadır. Pamukkale, Denizli il merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır.

Pamukkaleye Ulaşım - Pamukkaleye Nasıl Gidilir?

Özel Araç İle Pamukkaleye Nasıl Gidilir:

İstanbuldan Pamukkaleye Nasıl Gidilir: Otobandan İzmit – Adapazarı istikametine gidip sonra Adapazarından otobandan çıkıp Bilecik yoluna girin. Buradan sonra Afyon istikametine gideceksiniz. Dinar ayrımına geldiğinizde, Denizli tabelalarını görürsünüz. Bu yoldan devam ettiğinizde yaklaşık 120-140 km kadar sonra Pamukkale ayrımını görürsünüz. Bu ayrımdan yaklaşık 8 km sonra ise Pamukkaleye ulaşım serüveniniz tamamlanmış olur.

Harita için tıklayın.

Ankaradan Pamukkaleye Nasıl Gidilir: Afyon- Dinar-Denizli istikametini takip ederek, Denizli yolu üzerinde Pamukkale ayrımından saptıktan sonra yaklaşık 8 km sonra Pamukkaleye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmirden Pamukkaleye Nasıl Gidilir: İzmir’den iki yoldan gidilebilir. Biri Turgutlu-Salihli-Alaşehir-Sarıgöl üzerinden Denizli yoluna girip buradan Buldan ve Sarayköy üzerinden yol üzerindeki Pamukkale ayrımından Pamukkaleye ulaşım sağlanabilir. Diğer yol ise Aydın otobanından Aydın-Denizli yolu takip edilerek gidilen yoldur. Pamukkaleye Denizli-Çardak yolundan ayrılarak kuzeye çıkan bir yol ile ulaşılır.

Otobüs ile Pamukkaleye Nasıl Gidilir: Otobüs ile Denizli’ye gidilip buradan Pamukkaleye düzenli sefer yapan minibüsler ile Pamukkaleye ulaşım sağlanabilir.

Tren ile Pamukkaleye Nasıl Gidilir: İzmir-Denizli ya da İzmir-Afyon trenlerine binilerek Denizli’ye ulaşılıp buradan minibüslerle Pamukkaleye ulaşım gerçekleştirilebilir.


Pamukkale Nerede, Pamukkaleye Ulaşım, Pamukkaleye Nasıl Gidilir konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Pamukkale Nerede, Pamukkaleye Ulaşım, Pamukkaleye Nasıl Gidilir

Yoruma kapalı.