Pamukkaleye Nasıl Gidilir ? Etiketleri: ,

Pamukkaleye Nasıl Gidilir ?

Pamukkale Nerede ?
Pamukkale, Denizli ilinin sınırları içerisinde, Menderes Nehri vadisinde bulunmaktadır. Pamukkale, Denizli il merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır.

İstanbuldan Pamukkaleye Nasıl Gidilir ?
Otobandan İzmit – Adapazarı istikametine gidip sonra Adapazarından otobandan çıkıp Bilecik yoluna girin. Buradan sonra Afyon istikametine gideceksiniz. Dinar ayrımına geldiğinizde, Denizli tabelalarını görürsünüz. Bu yoldan devam ettiğinizde yaklaşık 120-140 km kadar sonra Pamukkale ayrımını görürsünüz. Bu ayrımdan yaklaşık 8 km sonra ise Pamukkaleye ulaşım serüveniniz tamamlanmış olur.

Ankaradan Pamukkaleye Nasıl Gidilir ?
Afyon- Dinar-Denizli istikametini takip ederek, Denizli yolu üzerinde Pamukkale ayrımından saptıktan sonra yaklaşık 8 km sonra Pamukkaleye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmirden Pamukkaleye Nasıl Gidilir ?
İzmir’den iki yoldan gidilebilir. Biri Turgutlu-Salihli-Alaşehir-Sarıgöl üzerinden Denizli yoluna girip buradan Buldan ve Sarayköy üzerinden yol üzerindeki Pamukkale ayrımından Pamukkaleye ulaşım sağlanabilir. Diğer yol ise Aydın otobanından Aydın-Denizli yolu takip edilerek gidilen yoldur. Pamukkaleye Denizli-Çardak yolundan ayrılarak kuzeye çıkan bir yol ile ulaşılır.

Toplu Ulaşım Araçları İle Pamukkaleye Ulaşım:
Otobüs ya da trenle Denizli’ye gidip buradan Pamukkale minibüsleriyle de Pamukkaleye ulaşım imkanınız bulunmaktadır.


Pamukkaleye Nasıl Gidilir ? konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Pamukkaleye Nasıl Gidilir ?

Yoruma kapalı.