Paris Havaalanından Şehre Ulaşım Etiketleri: ,

Paris Havaalanından Şehre Ulaşım

Paris havaalanı ulaşım bilgisi arayanlar işin aşağıda Paris havaalanından şehre ulaşım imkanlarını belirtmeye çalıştık. Paris’te 2 havaalanı olduğu için bu iki Paris havaalanı ulaşım bilgilerini de yazmaya çalıştık.

Charles de Gaulle Havaalanı: Bu havaalanı Paris’ten yaklaşık 23 km uzaklıktadır. Toplu ulaşım olarak tren ya da otobüsle Paris’e ulaşabilirsiniz.
Trenle Ulaşım: Havaalanı terminallerinden RER hızlı trenlerine binebilirsiniz: B trenleri CDG 2 ‘nin TGV istasyonundan Gare du Nord, Châtelet-them-Halls, St Michel ve Denfert-Rochereau’ya gider ve bütün bu istasyonlar aynı zamanda metro hattına da bağlıdırlar.
Otobüsle Paris Havaalanından Şehre Ulaşım : Roissybus servisleri havaalanındanki her üç terminalden ve Scribe caddesinden hareket eder ve Opera istasyonunda metroya binebilirsiniz. RATP otobüs hattı otobüsleri CDG 1; 350 numara Gare du Nord ve Gare of l’ Est tren istasyonlarına hareket eder; 351 numaralı otobüs ise Porte de Bagnolet ve Nation’a hareket etmektedir. Air France otobüsleri bütün terminallerden Charles de Gaulle meydanına ve Paris-Montparnasse, Rue du Commandant Mouchotte, Gare de Lyon ve boulevard Diderot’a hareket eder.
Taksi ile Ulaşım: Taksi ile Paris merkeze (Eifel Kulesi civarına) yaklaşık 40-50 Euroya gidebilirsiniz.

Orly Havaalanı: Orly Havaalanı Paris’e yaklaşık 14 km uzaklıkta olup toplu ulaşım tercih edecekler, tren ve otobüs hatları ile Paris’e gidebilirler.
Trenle Paris Havaalanı Ulaşım : Paris’e gidecekler için RER hızlı trenlerin C hattı bu istasyonlar üzerinden ulaşır: Gare d’ Austerlitz, St Michel, Gare des Invalides ve Carries Maillot. Orlyval Anthony istasyonuna servisi vardır ve bu servis için RER B hattına binmelisiniz. Metroya geçmek için Denfert-Rochereau, St Michel ve ya Châtelet les Halls istasyonlarından birinde değişim yapabilirsiniz.
Otobüsle Paris Havaalanı Ulaşım : ADP otobüsleri Orly’deki iki terminalden hareket ederler. RATP otobüsleri Denfert-Rochereau meydanında dururlar, Orlybus ise Denfert-Rochereau metro istasyonunda ve PER istasyonunda dururlar.Jetbus Villejuif-Louis Aragon metro istasyonuna gider. Air France otobüsleri Porte d´Orleans, Gare Montparnasse, Duroc ve Gare des Invalides’e ulaşım için kullanılabilir.


Paris Havaalanından Şehre Ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Paris Havaalanından Şehre Ulaşım

Yoruma kapalı.