Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler Etiketleri: ,

Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

Seyahate çıkarken alınması gerekenler yolculuğa toplu ulaşım mı yoksa kendi aracınızla mı çıkacağınıza göre değişebilir ancak genel olarak yolculuğa çıkarken alınacaklar şu şekilde sıralanabilir:

Özellikle toplu ulaşımlarda yol boyunca açlığınız bastırdığında bunu yatıştırmak için biraz tuzlu kraker, bisküvü alabilirsiniz.

Yanınıza mide bulantısına karşı sağlam bir naylon poşet almanız zor durumlarda işinize yarayacaktır.

Yolda tutabilecek bir baş ağrısı, mide rahatsızlıkları için ağrı kesici bulundurmanız , bu gibi durumlarda işinizi çok kolaylaştırır. Bu yolculuğa çıkarken alınacaklar listesinde en önde gelenlerdendir.

Seyahate çıkarken alınması gerekenler arasında ilk sırada muhakkak kimlik gelir. Yolculuğa çıkarken kimliğinizi almanızı kesinlikle unutmayın, eğer kendi aracınızla gidiyorsanız sürücü ehliyeti ve aracın ruhsatını aldığınızı muhakkak kontrol edin.

Yine kendi aracınızla gidiyorsanız, yola çıkmadan önce yakıtınızı doldurun ki bazı yerlerde istasyon sayısı azaldığı için zor durumda kalmayın.

Yalnızca kredi kartınıza güvenmeyin ve yanınıza bir miktar nakit para almayı ihmal etmeyin. Çünkü bazı durumlarda kredi kartıyla işlem yapamayabilirsiniz. Bu da yolculuğa çıkarken alınacaklar listesinde çok öncelikli olan bir tedbirdir.

Her duruma karşı bir seyahate çıkarken güneş gözlüğünüzü almanız her zaman iyi olur.

Kendi aracınızla seyahate çıkıyorsanız cd, mp3, usb bellek gibi müzikleri kaydettiğiniz cihazları almayı unutmayın ki özellikle uzun yollarda keyifli bir yolculuk geçirin. Tabi toplu ulaşımlar için de herhangi bir kulaklı müzik dinleme cihazınızı yanınıza alabilirsiniz.

Daha çok macera için kendi aracınızla bilmediğiniz yerlere yolculuk yapıyorsanız aracınızda bir GPS navigasyon cihazınızı bulundurmanız çok işinize yarayacaktır.

Yola koyulduğunuz yerde iklim iyi de olsa varacağınız yer ve yol esnasındaki iklim koşullarına göre ve yolda olası durumlar için yanınıza yedek kıyafet almanız yolculuğa çıkarken alınacaklar listesindeki önemli hususlardan biridir.

Yolculuk esnasında yanınızda parfüm, deodorant, kolonya vs. bulundurmanız özellikle yol boyunca oluşan terleme kokusuna karşı oldukça etkili olacaktır.

Uzun bir yola çıkıyorsanız diş macunu ve diş fırçanızı da yanınıza almayı unutmayın.

Yanınıza su almanız da her zaman mola veremeyeceğiniz için önemlidir.

Cep telefonunuzun kamerası yeterli değilse yanınıza bir el kamerası almanız yol boyunca güzel manzaraları kaydetmeniz ve böylece anılarınızı her zaman hatırlayabilmeniz için önemlidir.

Yukarıda saydıklarımız dışında da kendi özel durumunuza göre yolculuğa çıkarken alınacaklar listenizi daha da genişletebilirsiniz.


Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Seyahate Çıkarken Alınması Gerekenler

Yoruma kapalı.