Uludağa Nasıl Gidilir, Uludağ Ulaşım Etiketleri: ,

Uludağa Nasıl Gidilir, Uludağ Ulaşım

Uludağa nasıl gidilir sorusuna bu yazimizda Uludağ ulaşım yollariyla yanit vermeye calisacagiz.

Uludağa nasıl gidilir Uludağ ulaşım:

Uludağa nasıl gidilir sorusuna ilk yanıt tabii ki dışarıdan gelecekler icin Bursaya gitmek olacaktır. Çünkü Uludağa Bursadan çıkılmaktadır.

Peki Bursadan Uludağa nasıl gidilir?

Bursadan karayolu ile olabilecegi gibi teleferik ile de Uludağ ulaşım mümkündür.

Karayolu ile Uludağ ulaşım:

Toplu Ulaşım Araclariyla Uludağa nasıl gidilir: Bursa’dan Uludağ’a özelliklede kış aylarında günün her saatinde karadan araç bulmak mümkündür. Şehir merkezinden taksi, dolmuş ve minibüsler hareket eder.

Ozel Arac ile Uludağa nasıl gidilir: Uludağ ulaşım yolunu özel aracınız ile gercelestirecekseniz, sehir merkezine doğudan yaklaşacaksanız, önce Heykel yakınlarında olan Pınarbaşı tarafından Uludağ yoluna girmeniz; yok eğer Bursa’ya diğer yönlerden yaklaşacaksanız Heykel semtine göre daha batıda olan Çekirge tarafından Uludağ yoluna girmeniz daha uygun olacaktir. Bu yollari takip ederek Uludaga varabilirsiniz.

Teleferik ile Uludağ ulaşım:

Teleferik ile Uludağ ulaşım icin Bursanin Teleferik semtine gitmelisiniz. Buradan bineceginiz teleferik yolculuğu Sarı Alan’a kadar devam eder. Oradan da Uludağ Kayak Merkezi Oteller Bölgesine kalan mesafe yaklasik 7 km dir. Kalan yolu dolmuş seferleri ile gidebilirsiniz.

Uludağ Harita için tıklayın.


Uludağa Nasıl Gidilir, Uludağ Ulaşım konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Şehir-Gezi

NeNasilYapilir.Net » Şehir-Gezi » Uludağa Nasıl Gidilir, Uludağ Ulaşım

Yoruma kapalı.