Basketbolda Turnike, Baskette Turnikeye Girmek, Baskette Turnike Nasıl Atılır Etiketleri:

Basketbolda Turnike, Baskette Turnikeye Girmek, Baskette Turnike Nasıl Atılır

Baskette turnikeye girmek nedir sorunuza asagida basketbolda turnike ile ilgili olarak baskette turnike nasıl atılır konusuna deginerek cevaplamaya calisacagiz.

Basketbolda Turnike – Baskette Turnikeye Girmek:
Basketbolda turnike baskette potaya en yakin atis bicimidir. Baskette turnikeye girmek icin topu alip potaya yaklasilir.

Baskette Turnikeye Girmek – Baskette Turnike Nasıl Atılır:
Baskette turnike girmek icin adımlamaya dikkat etmelisiniz. Yoksa hatalı yürmüme yapma ihtimaliniz vardir.

Baskette turnike nasıl atılır sorunuz icin oncelikle sağ turnikeyi anlatalım: Topu sürmeye başladıktan sonra çembere yaklaştığınizda topu tutup once sağ ayağınizi atin sonra sol ayaginizi atin ve sicrayarak topu potaya sag elinizle birakin. Ne kadar iyi sicrarsaniz blok yeme ihtimaliniz duser bu nedenle sol ayaginizi attiktan sonra kuvvetllice sicrayip topu yukardan birakmaya calisin. Potaya ne kadar yaklasacaginiz ise size kalmis. Rakip savunmanin durumuna gore ya potaya cok yaklasip ya da biraz daha uzaktan topu birakabilirsiniz.

Baskette turnike nasıl atılır sorunuz icin sol turnike: Sol turnikede aynı sağ turnike gibidir. Ancak sol turnikede ilk adım sol ayakla atılır ve top sağ el yerine sol elle bırakılır.

Basketbolda turnike atisi yapilirken dikkat edilmesi gereken husus topu tuttuktan sonra yalnizca iki adim atilmasidir. Baskette turnikeye girmek icin topu tutup iki adim atilip ikinci adimda sicranarak top cembere birakilir. Ucuncu adim hatali yurume olur..


Basketbolda Turnike, Baskette Turnikeye Girmek, Baskette Turnike Nasıl Atılır konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Bölüm: Spor

NeNasilYapilir.Net » Spor » Basketbolda Turnike, Baskette Turnikeye Girmek, Baskette Turnike Nasıl Atılır

Yoruma kapalı.